Lokace Perečinské hrázky

Nádherná lokalita pět minut od Perečinského nádraží (Už po proudu) projdete pod kolejemi a po pěšince jste za dalších pět minut u vody. Místo slouží jako místní koupaliště takže je vhodné spíše na ranní či podvečerní procházku. Zatím tu tahám jen tlouště na rotačku. (musím si postěžovat na učuraný srpen)

DSCN1919

 

DSCN1920

DSCN1922

DSCN1924

DSCN1925

DSCN1926

DSCN1928

DSCN1929

DSCN1930

Na hrázkách došlo po deštích k výrazné změně. Pod kmenem se mrcasí velká parta ostroretek (těch je tady opravdu v hlubších proudech u dna dost. Zřejmě proto že je těžké je lapnout. Chce to jemné náčiní a mouchu. Příští rok si přivezu smykačku na mouchy.

DSCN2014

Necelých pět minut pod hrázkami je tento nádherný a přístupný, bajočko 200 metrů dlouhý úsek. Hluboké koryto s mírným proudem a tišinami.

DSCN2016

 

Na tomto úseku je prakticky nemožné na rozhraní dne a noci (zhruba 15minutový úsek) na woblera pěkného tlouštího macka nechytit (dneska-19 září 2014- jsem přinesl dva, u nás v čechách berou i přes den-tady je moc průhledná voda) ale co je hlavní po setmění (na odchodu) jsem posvítil baterkou na mělčinu a padla rána. Odhaduji ho tak 25-30kg. Chystáme cajky.

DSCN2017

Přes den jen malý tlouštíci ale večer, kdy jsem zkoušel zda by tu nebyl sumec, začali po setmění na woblera skákat takovýhle lamáci velkohubatý. Zřejmě přejali sumčí chování, po setmění začnou rejdit u břehu a lapají droboť. (foceno až doma na noční rybolov fotoaparát nabrat!

DSCN2019

 

1 komentář u „Lokace Perečinské hrázky“

  1. Asi se za tebou zase brzo stavím do Perečinu na tlouště :-)
    Tentokrat nejspíš na kole, potřebuji si obnovit způsobnost k ovládání toho vehiklu, před výšlapem na Runu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *