Obraz 17-Perečin-Kamjanica

Pere-kam

Pere-kamjanica

Sluníčko svítí, tady je pravý duben dneska vichřice (teda zítra že,přeci bych nelezl ven do marastu), nebudu chytat lelky na kopci a vydáme se k Uži. (Spisovný Uh se mi přestává líbit) Startujeme od zapomenutého mostu a uvidíme co z toho vzejde.

DSCN0211

Pohled po proudu, po tomhle břehu se vydám i když nevím jak to dopadne. Omlouvám se za některé přesvětlené fotografie, omylem jsem vypnul automat a prskl si tam ISO 400 ačkoliv každý ví že do pěkného počasí tak max. 200. Radši to nechávám jak to vyjde. Uberete expozici rozostří se tmavší pasáže,přidáte kontrast a máte z toho čtverečkov že……

DSCN0213

Jak jinak, na druhém břehu pěšinka a sem tam lavička, (ale taky mělčina) tady se zase prodírám podrostem a silnice utíká od řeky kamsi vzhůru.

DSCN0214

Asi tak sem to jakštakš jde, hluboká voda s velkými kameny, lehce tažná. Vyložený ráj pro plovoucí wobler, bohužel budu muset do stráně. Dále je to o ústa.

DSCN0216

Nahoře vede celkem slušná silnice a dole je to pořád stejné, nestojí to za to škrabat se z té stráně i když je sem tam pěšinka.

DSCN0217

Po necelém kilometru se zdál sráz menší, pěšina širší a cesta uhýbala od vody. Skutálel jsem se tedy dolů a zabrzdil na planinách bolševníků. Teda nechtěl bych tu být když to hořelo.

DSCN0218

Řeka je tu široká a mělká, tak pod kolena a kamenité dno. Na druhé straně to vypadá lépe ale řekl bych že to tam bude v sezóně obležené Perečinci. Foceno proti proudu-sluníčko.

DSCN0219

V podstatě bolševník zarůstá bývalá pole a náplavky tam kde je zdravý porost se nešíří !!! To jen tak pro české likvidátory bolšánů. Jinak pěkně depresivní planina, jsou tu cestičky asi sem místní chodí sbírat šneky pro Frantíky, jsou jich tu mraky.

DSCN0220

Pořád ještě na planinách……………….

DSCN0221

No to sem si pomohl. Cesta do pravěku-tak za čtrnáct dní už tudy neprojde bez mačety nikdo.

DSCN0222

DSCN0223

No a výsledek ? Máte před sebou naprosto unikátní pohled na rozštěp Uže. Pochybuji že někdo přede mnou a někdo po mně se sem bude prodírat s foťákem.

DSCN0224

DSCN0227

DSCN0226

Asi po sto metrech to zase byl normální porost a odkudsi shora mě přiběhla pod nohy cestička.

DSCN0228

Kouzelné rameno, s trochou vůle průchozí a………………………………

DSCN0229

DSCN0230

DSCN0232

No a tady jsem byl po zásluze odměněn (nebo nas….jak kdo chce ale mě i to málo stačí abych měl radost) parádní záběr na malou rotačku s červeným chmířím. Srdce mi tak bouchlo že jsem zapoměl přiseknout a ryba hned spadla, k tomu ještě dva mládežníci „očuchávali“ třpytku až ke břehu.

Leskle hnědý hřbet přecházející přes ohnivě zrzavou do žluti. Copak je to za rybu? Kdo to uhodne může mi za odměnu něco poslat, třeba nepotřebné staré „cajky“.

DSCN0233

Setkání………

DSCN0234

Od toho kamenitého potoka vlevo vzadu je to zase neprůchodné.

DSCN0235

Pochodem vchod…Tyhle pláně už byly pěkné a travnaté, sem tam cesta.

DSCN0237

DSCN0240

Pamatuje Stalina a bakelit……..

DSCN0241

A to na další sérii snímků asi taky. Dodal jsem si odvahy až když přešla nějaká bábinka s nákladem tašek. Foukal vítr most se pěkně pohupoval (mám i video) no a já se málem…..Jinak Už už tady vypadá dosti mohutně ale je mělký a hluboké koryto se střídavě stěhuje od jednoho břehu k druhému, jak se říká do zatáčky.

DSCN0244

DSCN0242

Spadne,nespadne..bábi se pokřižovala tak já taky a jdem….

DSCN0243

Ono se to houpááá…………………….a kroutíííí…………

DSCN0245

Za tímhle samorostem je cesta kolem vody……..

DSCN0246

DSCN0247

První pilíř ufffff…………..

DSCN0249

Nespadnul………..a to by jste měli slyšet ty zvuky co vydává…jsem přímo naproti železniční zastávky Voročevo. Je to vlasně konec Perečinského území.

DSCN0251

Opět na té horší straně. Pokud ale seskočíte ze zhruba 1,5m vysoké zídky kolejového tělesa  je tam přístup a na několika místech jsou přejezdy k políčkům.

DSCN0258

DSCN0259

Přes tohle ale už fakt nejdu i když jsem viděl přejít po tom dva chlápky v montérkách s nějakým měřícím aparátem tam a nazpátek a šli za sebou a ještě podupkávali, zajímavý testování, fatalismus zdejších lidí je někdy pro nás středoevropany šokující a zjevně pramení i z jejich upřímné víry.

DSCN0261

DSCN0264

DSCN0265

DSCN0266

Jsme za Perečinským rajónem tohle už by mělo patřit pod Užhorod a před námi je městečko Kamjanica.

DSCN0268

Opravdu se držte raději na vozovce………….

DSCN0270

U hotelu a zájezdní hospůdky skalka moc hezký úsek. Je tu parkoviště ale pokud máte raději samotu je třeba sem zaskočit ve všední den. Já tu potkal v celém úseku Kamenice než dva kluky a jednu dodávku s rybářskou výpravou. Víkend bude rušnější je to rekreační zóna blízko Užhorodu.

DSCN0271

DSCN0272

DSCN0273

DSCN0274

DSCN0276

DSCN0277

DSCN0278

Cestou do Kamjanice se Už zase rozlije a je dost mělký.

DSCN0283

DSCN0285

No a odtud už se projeví účinky jezu. Na druhém břehu je vyloženě parková úprava, na mém cestička, celá Kamjanica je v podstatě rekreační zóna. Je zde pár hotelů, spousta různých restaurací a na kopečku zámek. To znamená nic pro mne i když na ten jez si určitě ve všední den vyrazím. Teď už nechytám bolí mne podvozek a mám toho dost. Ještě že zpátky jede autobus.

DSCN0287

 

DSCN0288

DSCN0289

DSCN0290

DSCN0294

Je tu než cedule zákaz koupání. O rybolovu ani řádka.

DSCN0295

Zámek Nevickij, prý volně přístupný.

DSCN0297

Někde kousek pod Kamjanicí je na kanále, tady vlastně začíná Užhorodský kanál, podle mapy nějaké menší vodní dílko ke kterému se podíváme příště. Teď se musím na pár dní ukrýt ve městě abych při bujarých oslavách zdejších velikonoc nepřišel o játra a ledviny. Přeci jen jsem tady u nás na vesnici nový exot.

DSCN0299

Tohle určitě probrodím s malým woblerem. Mimochodem pořád píši o wobleru a chytám na rotačky. On není wobler z nejlevnějších, rád vázne. Takže ze břehu a na cizí vodě radši trhám to levnější.

DSCN0300

Na úplný koneček něco pro zasmání z úplně jiného konečku či kopečku „Veliký načechraný p.. z obrovité ř…“

DSCN0301

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář u „Obraz 17-Perečin-Kamjanica“

  1. fota mate pekna,komentare prijatelne k obrazkum.muzu poprosit,mate moznost mi prosim poslat mi na muj e mail konkretnejsi fota ze sela kamjanica,mam na mysli nejake ulice nebo naves, proste cokoli.co se tyka teto kamjanice.dekuji beljankinova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *