Obraz 21-Prší,prší jen se…

Středa 14. květen

Prší, prší jen se leje, občas světelné a zvukové efekty i vítr duje do mé sluje. Navíc jak roznáší soušky po Zakarpatských stráních, se celkem pravidelně strefuje do drátů a tady to trvá dost dlouho než se najde nějaký drátošmodrcha co to zase zauzluje dohromady. Žádný div tedy té středy, vylezlo sluníčko, nahoře uklidili kropáče a i když jsem tušil že s toho nebude nic, vyrážím nad Perečin k soutoku Uže s Lyutou, kde by měla být zajímavá ramena, spíše taková pididelta. Samozřejmě jsem se tam nedostal, většina cest byla ještě včera pod vodou. První snímek je z místa kde bylo ráno po kotníky, směrem k Perečinu.

DSCN0748

 

Pohled na soutok s Lyutou, blíže jsem se nedostal.

DSCN0751

Času fůra, autobus v nedohlednu a na vojenském hřbitově (Afghánistán) mne zaujala jakási kruhová stavba, zapuštěná do země. Ze stavby se nic navylíhnulo (opuštěný plynojem), zato na pomníku bylo uloveno pár záběrů pro zasmání.

Copak je to za holubičku míru.

Kuk1

To je ale divnej vrabec.

Kuk2

Drobátko přerostlej, mám ten dojem.

Kuk3

Co civíš, máma holt zase vybrala malej internát. Nemáš housenku?

Kuk4

Nemáš, tak si trhni vejre já jsem kukačka.

Kuk5

PS: Adoptivní rodiče krmí mládě i když opustí hnízdo dnem. Nesahat, nebrat do ruky, nechat na pokoji.

No a aby jste mne nepomlouvali že je to úplně bez rybařiny, je na posledním snímku, pro mne nová nástraha (přeci jen byla pár let pauza a technika sviští vpřed). Woblerotačka-údajně by měla vyrážet do stran jako wobler a rotační část je perforovaná tj. zvukový efekt. Jsem na to zvědavý, vypadá jedovatě ale hlavička je dost těžká tak asi spíše na hlubší vodu, uvidíme.

DSCN0760

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *