Obraz 9 – Bozdoskyj park

mapka

Velice zajímavou oblastí pro relaxaci u vody je bezesporu Bozdoskyj park. Jedná se o poměrně velké území obtékané řekou Uh a je zhruba 3km od centra města. V parku najdete komerčně využité pěškostrády, romantická zákoutí ale také naprostou příměstskou divočinu, kde vůbec nebudete mít pocit přítomnosti civilizace.

taky park

Řeka je zde velmi pestrá od naprostého oleje, tůní, lehkých bublánků až po tažnou vodu. Navíc je v parku několik Jezírek či rybníků, jak kdo chce a jak komu tradice velí. Zde si můžete najít místečko kde budete mít pocit že jste tam sami a v některých již hodně zanedbaných místech i sami budete. Ve dne to je celkem bez problémů ale za ranního šera a zvečera, tedy v době k lovu na takové vodě nejlepší, se bez protikomářího obalu neobejdete. Vzal jsem to pěkně dokola kolem řeky.

Od mostu

 

Tůně

Pozor pod tímto mostem na druhém břehu je velice hezké místo, na dně je však buď lešení nebo zapomenutá ponorka. Asi po kilometru narazíte na vysutý most pro pěší.

Vysutec

Ještě pořád je břeh samá cestička a dobře přístupný.

nad vysutym

A někde tady budete muset řeku opustit, já se teda prodral až na konec parku k mostu ale v létě až se rozbují vegetace to prostupné nebude.

ostrůvky nad vysutym

Při obcházení tohoto břehu narazíte na již zmíněné rybníky, jsou to v podstatě záplavová ramena.

stavidlo

Na hladině se to mlátilo a i několik zalovení jsem zahlédl ale přístupná místa byla obsazena, dokonce dost rybářek většinou staršího věku. Nedaleko je hodně divoká zahrádkářská kolonka tak asi místní.

ryb1

ryb2

ryb3

ryb4

ryb5

A toto je jeden z mnoha vývěrů, tentokrát však zaslepený betonem, asi to byla voda zn. Maryša Utrejch.

Slepý pramen

Jak jsem se již zmínil prodral jsem se do míst co v létě nebudou přístupná a neodolal. Ráno jsem si koupil za 2 hřivny (kilo za našich 20korun) několik polozmrzlých byčků (hlaváč), teď již lehce přismrádlých, udělal jsem tedy velejemné prošití jen s jedním háčkem v ocásku a loupnul to do vody.

čekání na velrybu

Splávek se v podstatě nezastavil a po deseti minutách již neměla rybka vnitřnosti. Asi tu mají minipyraně, ale nic pořádného to nevzalo. Podotýkám že byli dvě odpoledne teda nic moc doba na tento druh lovu.

vykousaný byčok

Pamětníci jistě poznají z čeho je postaven tento mostek nad jedním záplavovým korytem. (Pro mladší mobilní mostovka bývala na potvozku tanku T 72)

ženijní most

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *